Numeroloji

April 11, 2018

Numeroloji Nasıl Hesaplanır,Nedir?

 

Numeroloji astroloji veya diğer kehanet sistemleri gibi insanın geleceğinin nasıl olacağı hakkında detaylı bilgiler sunmaz, sadece hayata karşı bakış açısını ve bununla birlikte bu kişinin nasıl bir konumda kendisini bulacağını gösterebilir. Verdiği bilgiler sınırlıdır bu yüzden daha detaylı bilgiler için (evlilik/eş, çocuk,kariyer, aile) astrolojiye danışılabilir.

Numeroloji iki farklı şekilde hesaplanır.

 

1) İsim numerolojisi

İsim ve soyismindeki harfların sayı değerleri bulunur. Örnek:

A-1, B-2, C/Ç-4, D-5 vs..'e eşittir. 9.harften sonra tekrardan 1den sayılır. (I-İ, R, J, S/Ş harfleri 9 değerini taşır.)

Örnek isim : ASLI DENİZ

 

A=1, S=1, L=3, I=9, D=4, E=5, N=5, İ=9, Z=8

Bu sayıların toplam değeri 45'tir. İki basamaklı sayılar tek basamağa düşürülür.

4+5 = 9. Aslı deniz ismine sahip olan birisinin isim numerolojisi 9'dur.

 

2) Doğum tarihi numerolojisi

 

Örnek Doğum Tarihi : 21/04/1995

Bu sayı değerleri toplanır.

2+1+4+1+9+9+5 = 31

Çift basamaklı sayılar tek basamağa düşürülür.

3+1 = 4. Bu doğum tarihine sahip olan kişinin numerolojisi 4'tür.

 

Numerolojide 1 sayısı, güneş/aslan burcu etkisindedir. Bu nedenden dolayı bu kişiler güçlü, özgüven ve gurur sahibi insanlardır. Güneş etkisiyle birlikte etrafına güzel,pozitif insanları toplarlar.

İyi sır tutabilirler fakat aşırı kontrol etme arzuları, alanında en iyisi olma arzuları bulunur.

Bu yüzden inatçı, ego sahibi bir karaktere bürünmeye meyilli insanlardır.

Siyasette, iş adamlığı/kadınlığında, yaratıcılık gereken alanlarda( oyunculuk,müzik) kolayca başarı

sağlayabilirler.

 

Numerolojide 2 sayısı, Ay/Yengeç burcu tarafından yönetilir. Duygusal iniş çıkışları olan,

gereğinden fazla dramatik olabilen insanlardır, duygusal yönü kuvvetlidir. Çevresine karşı

anaç/babacan tavırlarla yaklaşırlar. Zor durumda olan birisini veya kendisini zor durumdaymış gibi gösteren birisini görünce hemen yardım eli uzatabilir. Bu yüzden iyi niyetleri kolayca suistimal edilebilir.

Hissiyatları ve yaratıcılıkları güçlü insanlar olduğu için kendilerini sahnede çok iyi gösterebilirler.  Brad Pitt, Julia Roberts gibi ünlü isimlerin numerolojisi de 2'dir.

 

Numerolojide 3 sayısı, Jüpiter tarafından yönetilir. Jüpiter bilginin, eğitimin,ileri görüşün gezegenidir.

Bu yüzden öğretmenlikte, hukuk alanında oldukça başarılı olabilirler. Jüpiter ayrıca derinlemesine bir bakış açısı getirdiği için Bilim alanında, astroloji gibi alanlarda da bu kişilerin yolunu açabilir.

Jüpiter etkisi yaratıcılıktan ziyade mantıkçıl bir bakış açısını getirir ve jüpiterin koruyucu etkisi sayesinde bu insanlar her ne kadar zorluklarla karşılaşsa bile yanlarında olan koruyucu enerji sayesinde her zaman kolaylıkla zorlukların üstesinden gelecek, şanslarıyla birlikte üst konuma ulaşacaklardır.

Numerolojide 4 sayısı, uranüs/rahu tarafından yönetilir. Analitik zekası üstün insanlardır. Bu yüzden bankacılık,mühendislik gibi alanlarda başarı sağlayabilirler. Ayrıca buradaki uranüs/rahu etkisi kişiye yalnızlığı asla getirmez. İş alanlarında bile ortaklıkla/grupla çalışmayı severler.  Yalnızlık isteseler bile, hayat onu toplumun içerisine iter. Kalıcı arkadaşlıkları olmayabilir, fakat çevresinde sürekli yeni insanlar görecek tanıyacaktır. 40lı yaşlarında toplumda etki bırakacak kadar üne,şöhrete ulaşabilirler.

 

Numerolojide 5 sayısı, Merkür tarafından yönetilir. Bu nedenden dolayı konuşma/iletişim becerileri oldukça yüksek insanlardır. Çok çalışmayı severler fakat eğlence ile yoğun iş hayatının dengesini kurmayı becerebilen başarılı insanlardır. Çok çalışırlar, fakat bir o kadar da eğlenebilirler. Arkadaş canlısı insanlardır, özgürlük düşkünleri olduğu için ilişkilerinde flörtöz olabilirler. Bu numerolojinin insanları uyuşturucu/sigara/alkol gibi kötü alışkanlıklara kendilerini kaptırabilir, bağlılıklara karşı en dikkatli olması gereken kesimdir.

İletişim becerilerini iş hayatına dökerlerse eğer en başarılı pazarlamacılar, menejerler, yazarlar olabilirler.

Başkalarının tavsiyelerine uymayıp, yalnız başına kaldıklarında ise en doğru kararı vereceklerdir.

 

Numerolojide 6 sayısı, venüs tarafından yönetilir. Yuvalarına,evlerine bağlı; konfordan vazgeçemeyecek insanlardır. Ağır hareket eder yavaş karar verirler. Ev dekorasyonu onlar için aşırı önem taşıyabilir, bu yüzden genellikle en güzel döşenmiş evlere sahip olurlar genellikle.  Venüs tarafından yönetildiği için moda,sinema müzik gibi alanlarda başarı sağlayabileceği gibi, emlak; mücevher işçiliği, aşçılık, iç mimar gibi alanlarda da önleri açık olacak insanlardır. Bu kişilerin uyumlu ilişkileri, mutlu evliliği olur.

 

Numerolojide 7 sayısına sahip olanlar, kendisini yalnızlığa en çok alıştıran, içine en çok dönük kesim olabilir. Sonuçta bu kesimi neptün,ketu(gad) etkisi altındadır. Hayal gücü en yüksek, yalnızken harika işler başarabilen, ayrıca en iyi bilim kurgu yazarları;ressamlar olabilirler. Ayrıca yardımsever kişilikleri olduğu için bu kesimden çok fazla doktor,hemşire de çıkabilir. Çevrelerinde onları yönlendirmek,kontrol etmek isteyen çok fazla kişi olabilir, bu kişilerin oldukça fazla toksik ilişkileri olur fakat kendi sesini dinlediklerinde muazzam başarı ve huzuru elde edeceklerdir.

 

Numerolojide 8 Sayısı, satürn tarafından yönetilir. 5 sayısı kesiminin aksine, çok çalışırlar fakat hayatlarında eğlenceyi unutabilirler. Bu kesimden çok fazla işkolik çıkar. Hayat onların karşısına sürekli engeller koymuş, sürekli hedefleri karşısında zorlayıcı durumlarla karşılaşmışlardır fakat çalışmalarıyla birlikte her türlü bu engelleri aşacaklar ve istedikleri konuma ulaşacaklardır. Çalışmaları karşılıksız kalmaz, bu nedenden dolayı en pahalı arabalar, en pahalı kıyafetler alarak parasını; sıkı çalışmalarını insanlara göstermek, gösterişte bulunmak isteyebilirler. (Donald Trump'ın numerolojisi de 8'dir ve kendisi siyasetten önce iş adamlığı ile ismini dünyaya duyuran birisidir.)

Satürn etkisini kabullenmeyip, zorlukların karşısında kolayca vazgeçerlerse aşırı fakir de olabilirler, zorluklardan kaçmak yerine üzerlerine giderlerse dünyanın en zengini de olabilirler. Bu kişilerin hayatlarında orta bir noktayı,dengeyi bulmak zordur.

 

Numerolojide 9 sayısı, mars tarafından yönetilir. Mars astrolojide oldukça dinamik bir gezegen olarak gözükse de, numerolojide bu etki saflık, güzel ahlak olarak değişir. Dünyayı değiştirmek, daha iyi bir yer haline getirmek için uğraş gösteren kesimdir. Kötü durumlarla karşılaşan, zor bir süreç geçiren insanlara kucak açan kişilerdir bu nedenden dolayı sağlık sektörü,veterinerlik, siyaset gibi alanlarda kendilerini bulabilirler. Numerolojide 2 sayısına sahip olan kesimin aksine, bu insanlar mantıkları ve duyguları arasında dengeyi bulabilen kesimdir. Bu yüzden iyi niyetleri kolayca suistimal edilmez.Çevrelerinde kendisinden sürekli daha düşük konumda olan insanlar olabilir ve sürekli olarak çevresine akıl veren, tavsiyelerde bulunan kesimdir.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar

April 11, 2018

March 1, 2017

February 28, 2017

February 28, 2017

February 28, 2017

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square